12 kwietnia miałam przyjemność poprowadzić uroczystość podsumowania mojego autorskiego projektu META: MATURA 2017/2018 we współpracy z WSB w Bydgoszczy.

Te pięć miesięcy utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto na sprzymierzeńców wybierać tych, którzy realizują te same lub podobne wartości. Idea uczenia się przez całe życie, wspieranie w rozwoju osobistym, odwaga we wprowadzaniu innowacji społecznych, praktyczne wykorzystanie wiedzy oraz tworzenie środowiska dla ludzi z pasją połączyły mnie z tą uczelnią nie tylko na czas projektu. Wcześniej realizowałam tu trzy kierunki studiów podyplomowch, co wywarło ogromny wpływ na mój zawodowy rozwój.

Posiadaną wiedzę i umiejętności wykorzystałam praktycznie, opracowując Projekt „Meta: Matura 2017/2018”, cykl czterech  5-godzinnych warsztatów rozwoju osobistego dostosowany do potrzeb maturzystów. Ich bazę stanowi unikalna metodologia łącząca moje 19-letnie doświadczenie w edukacji z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w biznesie.

Projekt „Meta: Matura” to jedyne takie przedsięwzięcie w kraju,zrealizowane z sukcesem po raz pierwszy w roku szkolnym 2016/2017 przy udziale pięciu toruńskich licealistek. W wyniku tego doświadczenia powstał zmodyfikowany program projektu, wprowadzony w życie dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Bankową w Bydgoszczy w roku szkolnym 2017/2018.

Czwartkowe podsumowanie projektu pokazało, że jest on odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi, zagubionych w wielości rozwiązań, jakie proponuje współczesny świat. Maturzyści z bydgoskiego technikum dzięki udziale w cyklu warsztatów nie tylko przygotowali się mentalnie do matury, ale także, lepiej znając siebie, wyznaczyli swoją drogę zawodową.

Trzymajmy  kciuki za TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW!

Fotorelacja z wydarzenia tutaj!